Pytania? Zadzwoń ! +48 667 942 464

NAJWAŻNIEJSZE PIERWSZE WRAŻENIE

28/02/2013
Autor: edita
Od czego uzależnione jest to, czy odwiedzający trafiając na daną stronę, zostanie, czy odrzuci ją, klikając przycisk „wstecz” w oknie przeglądarki?

Badania przeprowadzone z użyciem oprogramowania śledzącego ruch gałek ocznych na University of Science and Technology w Missouri, dowodzą że podczas przeglądania stron www, wyrobienie pierwszego wrażenia zajmuje użytkownikowi średnio mniej niż dwie dziesiąte sekundy.  Nieco dłużej, bo około 2,6 sekundy zajmuje skierowanie wzroku na obszar strony najbardziej oddziaływujący na pierwsze wrażenie. To właśnie  na podstawie pierwszego wrażenia użytkownik podejmuje błyskawiczną decyzję o pozostaniu lub opuszczeniu strony. Aby wrażenie było pozytywne należy właściwie odnieść się do mechanizmów ludzkiej percepcji.

Stawiamy na skuteczność

Na ocenę strony internetowej  w dużej mierze wpływa stopień jej przydatności, czyli to czy użytkownik będzie w stanie szybko znaleźć informacje, których szuka. Profesjonalnie zaprojektowana strona to opłacalna inwestycja.  Projektując strony, staramy się przewidzieć wątpliwości przyszłych użytkowników Państwa serwisu. Dzięki temu odwiedzający Twoją witrynę, nie będą tracili czasu. Bazując na macheniazmach percepcji stramy się wykreować witryny wpadające w oko i zapadające w pamięć. Zastosowanie sugestywnych technik, pozwala przewidzieć i definiować oczekiwane zachowania użytkowników serwisu. Pozytywne pierwsze wrażenie to połowa sukcesu każdego serwisu www.